Deratyzacja

Zwalczanie gryzoni – szczury, myszy

Zajmujemy się deratyzacją, czyli zwalczaniem i likwidacją za pomocą środków biologicznych i chemicznych gryzoni (szczurów, myszy). Ich szkodliwość polega przede wszystkim na roznoszeniu groźnych chorób. Dlatego też w zakładach przemysłowych, budynkach użyteczności publicznej, czy też wspólnotach mieszkaniowych ustanowiono ścisłe zasady, które nakładają obowiązek deratyzacji pomieszczeń.

Firma Ratmar wykorzystuje w pracach deratyzacyjnych bardzo szeroki wachlarz urządzeń i substancji czynnych w różnych formulacjach dopuszczonych do stosowania na terenie Polski potwierdzone dokumentacją po zabiegową.

Do każdego obiektu przygotowujemy się i podchodzimy indywidualnie.

Instalujemy profesjonalne urządzenia sprawdzonych, wiodących światowych marek, takie jak:

  • karmniki deratyzacyjne
  • chwytacze mechaniczne
  • chwytacze żywołowne
  • pułapki klejowe

 

Aplikujemy profesjonalne, bezpieczne dla ludzi i zwierząt domowych rodentycydy:

  • w formie trutek miękkich (w paście)
  • w formie zatrutego ziarna
  • w formie granulatów
  • w formie kostek i bloków woskowych
  • w formie płynów
  • w formie pian i żeli

 

Wszystkie urządzenia są odpowiednio zabezpieczone przed dostępem zwierząt domowych i osób niepowołanych - przymocowane trwale do podłoża, zamknięte na klucz i oznaczone odpowiednimi etykietami ostrzegawczymi.

Deratyzacja Giżycko – co warto wiedzieć?

Przeprowadzamy profesjonalną deratyzację w Giżycku i całym województwie, by Państwa posesje, biura, domy i mieszkania były wolne od gryzoni. Szczury i myszy mogą przenosić bakterie, wirusy i pierwotniaki niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi i zwierząt domowych. Ponadto gryzonie te w krótkim czasie zwiększają nawet kilkakrotnie swoją populację, dlatego tak ważne szybkie podjęcie zdecydowanych działań.

Odszczurzanie zazwyczaj rozpoczyna się od wywiadu z Klientem oraz wizualnego sprawdzenia obszaru lub budynku, którego ma dotyczyć usługa, w celu zbadania, z jakimi gryzoniami mamy do czynienia i oszacowania liczby osobników. To, czy do deratyzacji będą użyte środki mechaniczne, chemiczne czy biologiczne, zależy od specyfiki obiektu i oczekiwań Klienta. Choć wszystkie stosowane przez nas środki mają odpowiednie certyfikaty, to nie wszystkich można używać np. w miejscach, gdzie przetwarzana jest żywność. Po stwierdzeniu obecności gryzoni warto rozważyć zamówienie dezynfekcji W Giżycku i na terenie całego województwa świadczymy kompleksowe usługi związane z zapewnieniem sterylnych warunków życia i pracy.

Obecność szczurów, myszy i nornic może skutkować zniszczeniami płyt, drzwi, ociepleń i innych struktur, które gryzonie dewastują podczas drążenia przejść, tuneli i robienia gniazd. Dlatego warto rozważyć przeprowadzenie deratyzacji w celu profilaktycznym. Wczesne podjęcie działań pozwoli uniknąć zadomowienia się tych szkodników i kosztownych napraw związanych z bytowaniem myszy i szczurów.

Mają Państwo problem z gryzoniami? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i mailowego. Zapoznamy się ze specyfiką obiektu i opracujemy indywidualny plan działania.