Likwidacja kretowisk

Skuteczne usuwanie kretowisk z posesji.

 

Pojawienie się szkodników na działce i podjęcie działań mających na celu skuteczne usuwanie kretowisk z posesji to problem, który dotyka prawie każdego właściciela kawałka ziemi. Jednym z największych niszczycieli podwórek, pól i ogrodów jest kret. Choć to zwierzę objęte częściową ochroną, można – a niekiedy nawet należy – pozbyć się go z własnego terenu. Jak zwalczyć kreta na działce?

Przede wszystkim trzeba zwrócić się po pomoc do profesjonalistów. Tylko specjalistyczne narzędzia i środki gwarantują pozbycie się problemu. Ponadto firmy zajmujące się usuwaniem kretowisk mogą zapewnić dodatkową ochronę przed tymi drobnymi ssakami.

Środki stosowane do zwalczania kretów

W naszej pracy korzystamy wyłącznie z bezpiecznych i skutecznych środków. Należą do nich m.in. preparaty chemiczne renomowanych firm (takich jak Bayer, Best Pest czy Naturan), a także sprzęt techniczny służący lokalizacji, likwidacji i odstraszaniu szkodników. Walka z kretem jest zadaniem wieloetapowym, dlatego wykorzystujemy różne środki w zależności od sytuacji.

Oprócz tego oferujemy wprowadzenie systemu zabezpieczeń przed szkodnikami. Jest on oparty na zasadach IPM, czyli działaniach profilaktycznych połączonych z czynnościami interwencyjnymi. W ten sposób zwalczanie kretów staje się znacznie prostsze nawet po zakończeniu naszej pracy.

Na wszystkie usługi udzielamy gwarancji. Wystawiamy protokół pozabiegowy i dokumentację, które można przedstawić inspekcji sanitarnej na dowód przeprowadzenia odpowiednio wykonanej likwidacji kretowisk.

Sposoby na zwalczanie kreta na działce

Istnieje wiele domowych sposobów na pozbycie się niepożądanych gości. Niektóre z nich są skuteczniejsze od pozostałych, ale wciąż posiadają kilka poważnych wad. Przede wszystkim amatorska likwidacja kretowisk umożliwia powrót kretów na posesję. Dla przykładu butelki wywołujące hałas czy chemiczne odstraszacze są nieskuteczne na dłuższą metę, ponieważ małe podziemne ssaki zwyczajnie przyzwyczajają się do tych „zagrożeń”.

Profesjonalnym sposobem na zwalczenie kreta jest chociażby gazowanie. Pod tą straszną nazwą kryje się jednak bardzo humanitarne rozwiązanie, stosowane również przez nas. Polega ono na zaaplikowaniu specjalnych tabletek z fosforowodorem. W ten sposób można pozbyć się kretów na bardzo długi czas. Gazowanie jest bezpieczne dla roślin uprawianych na działce, ale może być szkodliwe dla postronnych osób. Dlatego powinny zajmować się tym wyłącznie osoby zaznajomione z techniką, jak chociażby pracownicy naszej firmy.

Cena likwidacji kretowisk

Koszt usunięcia szkodników z określonego terenu wyceniamy indywidualnie. Jest to związane z różnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę podczas opracowywania kosztorysu. Tak więc cena likwidacji kretowisk różni się w zależności od rodzaju i ilości zużytych środków, rozmiarów terenu, konieczności zużycia specjalistycznego sprzętu oraz pozostałych ważnych czynników. Wycena przedstawiana jest zawsze przed realizacją zlecenia.

Usuwanie kretowisk z posesji Giżycko

Zajmujemy się szybkim i skutecznym usuwaniem kretowisk z posesji w Giżycku i całym województwie. Stosujemy przebadane środki, które na długi czas przepędzą szkodniki na obszarze poddanym procesowi.

Powstające w wyniku działalności niewielkich ssaków kretowiska psują estetykę trawników i ogrodów. Podczas drążenia podziemnych korytarzy kret może uszkadzać systemy korzeniowe uprawianych roślin, co skutkuje ich wysychaniem. Usuwanie kretowisk z posesji jest zabiegiem mającym na celu przepędzenie szkodników z danego obszaru. Choć obecność kreta w ogrodzie może też wpływać pozytywnie na uprawę niektórych roślin, to wady pojawienia się takiego lokatora na działce przewyższają korzyści.

Kompleksowo zajmujemy się likwidacją szkodników w domach, biurach i zakładach przemysłowych. Świadczymy też usługi zwalczania much i komarów w Giżycku, które nie tylko zakłócają odpoczynek na łonie natury, ale też mogą przenosić drobnoustroje chorobotwórcze. Domowe sposoby walki z owadami i kretami są zazwyczaj krótkotrwałe lub w ogóle nieskuteczne. By na długo usunąć kretowiska z posesji, należy zastosować profesjonalne środki chemiczne lub biologiczne, które skutecznie zniechęcą go do bytowania na danej działce.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych likwidacją kretowisk na własnej posesji. Odpowiemy na wszystkie pytania i podzielimy się wiedzą na temat skutecznych sposobów na odstraszanie tych szkodników.