zwalczanie szkodników drewna - zwalczanie spuszczela - RATMAR

Spuszczel pospolity, kołatek domowy, miazgowce, krokwiowiec.

 

Owady to jedna z najistotniejszych grup szkodników. W przyrodzie postrzegane są zazwyczaj pozytywnie, gdyż odgrywają ważną rolę w procesach zapewniających obieg materii. W przypadku wytworzonego drewna ich działalność jest jednak niezwykle negatywna.

Szkodniki z rodziny Kózkowatych i Kołatkowatych są liderami pod względem powodowanych zniszczeń. Spuszczel pospolity (Hylotrupes bajulus) i Kołatek domowy (Anobium punctatum) niszczą bezcenne dziedzictwo kulturowe poprzez swoją degradacyjną działalność, jak również uszkadzają różnorodne konstrukcje drewniane, na przykład więźby dachowe czy meble. W ofercie naszej firmy znajdą Państwo profesjonalne zwalczanie szkodników drewna wyrobionego.

Zwalczanie spuszczela i innych szkodników

Spuszczel pospolity to jeden z najbardziej groźnych szkodników drewna. Żeruje w miękkim drewnie, czyli iglastym. Preferuje ciepłe i nasłonecznione miejsca, dlatego często spotykany jest na strychu czy poddaszu drewnianego domu. Spuszczel żyje około 7 lat, ale jeśli drewno jest bogate w składniki odżywcze to może żyć nawet dwa razy dłużej.

Samica spuszczela składa do 200 jaj, co przyczynia się do tego, że drewniana konstrukcja dewastowana jest przez pokolenia szkodników. Obecność owadów w drewnie można zaobserwować poprzez wytwarzanie się owalnych otworów na powierzchni konstrukcji, które mogą sięgać nawet do 6 mm. Potrafią swoim żerowaniem doprowadzić do kompletnego zniszczenia materiału, co może w konsekwencji grozić zawaleniem czy rozpadem nawet najbardziej solidnych konstrukcji drewnianych.

Eliminacja spuszczela i szkodników niszczących drewno nie jest łatwe, dlatego powinno być prowadzone przez sprawdzonych i doświadczonych specjalistów.

Nasza firma zapewnia kompleksową obsługę zleceń zwalczania spuszczela i innych niszczycieli drewna, począwszy od audytu przeprowadzanego przez specjalistę u klienta, aż po likwidację. Stosujemy dwie metody zwalczania ksylofagów, czyli drewnojadów (gatunków saproksyliczny odżywiający się drewnem) w zależności od rodzaju obiektu zaatakowanego przez szkodniki: gazowanie pomieszczeń lub całych budynków, gdzie występują szkodniki drewna lub oprysk drewna specjalną mieszanką insektycydów.

Zwalczanie szkodników drewna w rękach specjalistów

Nie można pozwolić sobie na popełnianie jakichkolwiek błędów. Podstawę do skutecznego zwalczania szkodników drewna stanowi wybór odpowiedniej metody. Stosowanie gazowania porażonych obiektów, pomieszczeń lub całych budynków jest bardzo skutecznym sposobem zwalczania spuszczela i innych szkodników drewna. Gaz jest w stanie wnikać głęboko w strukturę drewna, dlatego mamy pewność, że pozbędziemy się zarówno larw, jak i dorosłych osobników.

Trzeba pamiętać o tym, że chemiczne zwalczanie szkodników drewna w obiektach może być stosowane wyłącznie przez specjalistyczną firmę, która posiada odpowiednie uprawnienia i zadba o zachowanie szczególnych środków ostrożności. Dezynsekcja metodą gazową wymaga czasu, chociażby dlatego, że miejsce poddawane zabiegowi musi być starannie przygotowane i zabezpieczone w celu uszczelnienia obiektu, aby stosowane środki chemiczne nie przedostały się poza zaplanowaną strefę. Poza odpowiednim przeprowadzeniem czynności przygotowawczych, duże znaczenie ma także wiedza o używanych preparatach chemicznych. Gazowanie wymaga również dużego nakładu pracy.

Mamy wieloletnie doświadczenie, jeżeli chodzi o zwalczanie spuszczela i różnego rodzaju innych szkodników. Wiemy, jak od początku do końca pokierować całym procesem, aby mieć pewność, że przyniesie on oczekiwane rezultaty i będzie bezpieczny dla ludzi.

Zwalczanie szkodników drewna nie jest proste, ale dzięki nam może być bardzo skuteczne. Jesteśmy specjalistyczną i doświadczoną firmą w tej dziedzinie. Zapewniamy profesjonalne i szybkie pozbycie się szkodników drewna. Nie ma sensu czekać aż spuszczele lub inne pasożyty żywiące się drewnem wyrządzą nieodwracalne szkody w konstrukcjach.

Zwalczanie szkodników drewna to zadanie dla fachowców, którzy pomogą pozbyć się problemu raz na zawsze. Oferujemy najlepsze rozwiązania. Zapraszamy do kontaktu!