Dezodoryzacja

Kompleksowa dezodoryzacja z Ratkor - Usuwanie nieprzyjemnych zapachów.

 

Zajmujemy się dezodoryzacją, czyli usuwaniem przykrych zapachów, powstałych na skutek pożaru, po zmarłym, nieczystościach i pozostałościach organicznych, tytoniu).

W ramach proponowanej przez nas usługi, zapewniamy Państwu profesjonalną neutralizację zapachów wraz ze zwalczaniem szkodliwych substancji zawartych w powietrzu. Zabieg ten można przeprowadzić w niemal dowolnym otoczeniu, jednak do najczęstszych obszarów jego stosowania należą przede wszystkim:

•    obiekty mieszkalne,

•    parkingi i garaże,

•    warsztaty samochodowe i rzemieślnicze,

•    piwnice, kotłownie oraz strychy,

•    zsypy na śmieci,

•    budynki, pomieszczenia i kontenery magazynowe,

•    samochody osobowe oraz większe pojazdy transportowe i naczepy,

•    gospodarstwa hodowlane i rolne (np. ubojnie lub fermy zwierząt),

•    zakłady oczyszczania ścieków,

•    obiekty spożywczo-przemysłowe,

•    restauracje,

•    szpitale, przychodnie i pozostałe placówki służby zdrowia,

•    obiekty użyteczności publicznej,

•    centra handlowe i biura.

W zależności od specyfiki problemu występującego we wskazanym przez Państwa miejscu, jesteśmy w stanie podjąć się nie tylko zadań stosunkowo prostych, takich jak dezodoryzacja zapachów pochodzenia organicznego, ale również czynności wymagających posiadania specjalistycznych narzędzi oraz wiedzy. Wykonujemy np. eliminację gazów emitowanych przez różnego rodzaju instalacje gospodarcze i przemysłowe czy też wspomniane wcześniej usuwanie zapachu spalenizny po pożarze.

Procedurę dezodoryzacji możemy przeprowadzić na dowolnym etapie zafunkcjonowania brzydkich zapachów w danej przestrzeni. Usuwamy zapachy już krążące w powietrzu, niwelujemy odór na bieżąco wydzielany w trakcie określonego rodzaju procesów przemysłowych lub chemicznych, a także stosujemy środki pozwalające na absorpcję powonienia, które mogłoby pojawić się w przyszłości.

Usuwanie brzydkich zapachów wpływa nie tylko na komfort, ale również na zdrowie

Impuls informujący człowieka o obecności nieprzyjemnego zapachu w jego otoczeniu to jeden z najbardziej podstawowych mechanizmów obronnych, jakimi dysponuje ludzki organizm. Węch ostrzega przed kontaktem z trującymi roślinami lub ryzykiem spożycia zepsutego pokarmu, a także informuje o przebywaniu w pobliżu pleśni czy substancji chemicznych. W obliczu zetknięcia się ze odorem o mniejszym lub większym natężeniu należy mieć zatem na uwadze, że nie jest to wyłącznie nieprzyjemny zapach, ale przede wszystkim związek chemiczny, który potencjalnie może być szkodliwy dla zdrowia (np. siarkowodór lub amoniak mogą spowodować silne zatrucie).

W pełni efektywne metody na usuwanie zapachu

Niestety, nie każdy toksyczny dla ludzkiego organizmu gaz posiada brzydki zapach. Część z tego typu lotnych substancji może być bezwonna lub nawet przyjemnie oddziaływać na ludzki zmysł powonienia. W związku z tym faktem w Ratkor usuwanie przykrych zapachów zawsze poprzedzamy specjalistyczną analizą składu powietrza, która umożliwia nam określenie rodzaju występujących związków chemicznych oraz pozwala na ocenę stopnia ich niebezpieczeństwa dla osób przebywających w pobliżu. Po dokonaniu tych czynności, dysponujemy kompletną wiedzą na temat danego przypadku, dzięki czemu jesteśmy w stanie wybrać optymalną metodę dezodoryzacji.

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Ratkor - kompleksowa neutralizacja zapachów i niebezpiecznych dla zdrowia związków chemicznych